Pantheon of Leather Awards All Time Recipients - The Leather Journal

Pantheon of Leather Awards All Time Recipients

Pantheon of Leather Awards All Time List of Recipients

The following is a list of all of the Pantheon of Leather recipients going back to 1988 when they were announced in The Leather Journal, to the first Pantheon of Leather Awards presentations in Hollywood, CA in 1991 to the present.

 

MAN OF THE YEAR

1988 Barry Douglas

1989 Alan Selby

1990 Dustin Logan

1991 Bill Costomiris

1992 Jim Richards

1993 Woody Bebout

1994 Joseph Bean

1995 Lenny Broberg

1996 Woody Bebout

1997 Mark Frazier

1998 Joseph Bean

1999 Thom Dombkowski

2000 Joseph Bean

2001 Woodie Barnes and Dave Rhodes (Tie)

2002 Ed Moore

2003 Randal Kinnear and Scott Parker (Tie)

2004 Jack McGeorge

2005 Wally Sherwood

2006 Robert Davis

2007 Dave Rhodes

2008 Rick Storer

2009 Bill Hoeppner

2010 Jeffrey Payne

2011 Master Taino

2012 Jack Pearce

2013 Jeffrey Payne

2014 Jaco Lourens

2015 Eric Paul Leue

2016 Ian Colman

WOMAN OF THE YEAR

1988 Cookie-Andrews Hunt

1989 Judy Tallwing McCarthy and Shan Carr (Tie)

1990 Jan Lyon

1991 Susie Shepherd

1992 Pat Califia

1993 Kay Hallanger

1994 K.T. Chase

1995 Donna Shrout

1996 Sarah Humble

1997 pat baillie

1998 Jill Carter

1999 Joanne Gaddy

2000 Viola Johnson

2001 Jill Carter

2002 Jo Romano-Blas

2003 Fetish Diva Midori

2004 Mary Elizabeth Boyd

2005 Mistress Kendra

2006 Sandy "Mama" Reinhardt

2007 Pandora

2008 Glenda Rider

2009 Mistress Cyan

2010 Sandy "Mama" Reinhardt

2011 Redwarrior

2012 Ces Williams

2013 Cowboi Jen

2014 Pat Baillie

2015 Patty

2016 Christina K. Court

LIFETIME ACHIEVEMENT AWARD

1992 Tom of Finland

1993 Chuck Renslow

1994 Tony DeBlase

1995 Viola Johnson

1996 Don Thompson

1997 Frank Puckett

1998 Vern Stewart

1999 Marcus Hernandez

2000 Wally Wallace

2001 Guy Baldwin

2002 Peter Fiske

2003 Judy Tallwing McCarthy

2004 Alan Selby

2005 Jo Arnone

2006 Mark Frazier

2007 Thom Dombkowski

2008 Jeanne Barney

2009 Joey McDonald

MR. MARCUS HERNANDEZ LIFETIME ACHIEVEMENT AWARD (MAN)

2010 Race Bannon

2011 Dr. Lawrence Burden and Mike Zuhl (Tie)

2012 Rick Storer

2013 George Wong

2014 Dr. Jack Fritscher, PhD

2015 Mufasa Ali

2016 David Boyer

MR. MARCUS HERNANDEZ LIFETIME ACHIEVEMENT AWARD (WOMAN)

2010 Jo Arnone

2011 Jill Carter

2012 Laura Antoniou

2013 Glenda Rider

2014 Caron Ryer

2015 Leslie J. Anderson

2016 Queen Cougar

PRESIDENT'S AWARDS

1991 Bob Craig

1992 Chuck Renslow

1993 Wayne Griffin

1994 Brian Dawson

1995 Dean Walradt

1996 Walter Klingler and Gerald "Squeaky" LeGault

1997 Jay Allen and Gary Chichester

1998 lance brittain, Shelley Hagan and Kay Hallanger, San Francisco Eagle

1999 Jim Cobb, Master Doug Harris, Mike Zuhl

2000 Will Hildreth, Pat McCarty, Thomas and Joshua Smith

2001 Kent Arnold, Daddy Nick Golden and Barbara Nitke

2002 Peter Manston, Bob "Puppy" Pedder and Sandy "Mama" Reinhardt

2003 Kevin Casey, Steve Lenius, and Lady LJ and Lord Suttle

2004 Mark Leno, Chris Reynolds and Steve Sampson

2005 Lady Dawn, Rick Storer and Alex Wisniowski

2006 Dr. Lawrence Burden, Edward Espindola, Jay Hemphill and Karen "Ultra" Crecelius

2007 Philip Dietch, Michelle Jackson, Caron "Caro" Ryer and Dr. Richard Sprott

2008 Philip Redmond , Steve Ganzell, Vick Germany and Eric Lawrence

2009 Cecilia Tan, Rich Stadtmiller, Michael Aylett and Gil Kessler

2010 Riley Black, Steve Ward, Cowboi Jen and Hardy Haberman

2011 West, Bo Blaze, Andrew Love and Chuck Rodocker

2012 Ed Nicholas, Lord Mercury, Mario Torrigino and Tracy Wolf

2013 Elegant, Terry Laupp, Doug O'Keeffe and Tomo

2014 Frazier Botsford, Pug, Master SGT Heinz and mstrsgtspvt judy, and Aaron Duke

2015 Lady D., Jim Neuman, Bob "Bulldog" Rothwell and Daddy Al Santora

2016 Vonn Tramel, Jeffrey Storer, Erik Will and Sergio Saragoca

FOREBEAR AWARD

1991 Tom of Finland

1992 Gayle Rubin

1993 Dom "Etienne" Orejudos

1994 Geoff Mains

1995 Marcus Hernandez

1996 Judy Tallwing McCarthey

1997 Tony DeBlase

1998 Chuck Renslow

1999 Leonard Dworkin and Alan Selby (Tie)

2000 Pat Califia

2001 Judy Tallwing McCarthy

2002 Larry Townsend

2003 Cynthia Slater

2004 Joseph Bean

2005 David S. Kloss and Viola Johnson (Tie)

2006 Robert Davolt

2007 Guy Baldwin

2008 Jack Stice

2009 Rob Meijer

2010 Converted to Mr. Marcus Hernandez Lifetime Achievement Award (Man) and (Woman)

LARGE CLUB OF THE YEAR

1988 International Ms Leather

1989 Rocky Mountaineers Motorcycle Club

1990 GMS/MA

1991 Tarheel Leather Club

1992 Chicago Hellfire Club

1993 Outer Limits

1994 Centaur Motorcycle Club

1995 GMS/MA

1996 The 15 Association

1997 Sandia Leather

1998 Black Rose

1999 NLA: Dallas

2000 Black Rose

2001 Chicago Hellfire Club

2002 Avatar Club Los Angeles

2003 The Eulenspiegel Society

2004 Mama's Family

2005 Seattle Men in Leather

2006 Satyrs Motorcycle Club

2007 Centaur Motorcycle Club

2008 BLUF (Breeches Leather Uniform Fanclub)

2009 COMMAND MC

2010 Leather SINS, NFP

2011 Chicago Hellfire Club

2012 NELA (New England Leather Alliance)

2013 Men of ONYX

2014 Centaur MC

2015 Heart of the Flag Federation, Inc.

2016 Men Of ONYX

SMALL CLUB OF THE YEAR

2002 TULSA (Tulsa Uniform Leather Seekers Association)

2003 LiNK Oklahoma and VASM (Vancouver Activists in SM) (Tie)

2004 LA Boys of Leather

2005 Kansas City Leather University

2006 KC boys of Leather

2007 WOOLF (Wichita Organization Of Leather Fetishes)

2008 Windy City Boys Troop

2009 Cornhaulers L/L Club of Iowa

2010 Bootblack Brigade

2011 South Florida Boys of Leather

2012 Keystone boys of Leather

2013 Panther L/L

2014 Ottawa Knights

2015 The Exiles San Francisco

2016 Geared Ireland

LARGE NON PROFIT ORGANIZATION OF THE YEAR

1991 Robert Mapplethorpe Foundation

1992 National Leather Association

1993 AIDS Emergency Fund

1994 Brother Help Thyself

1995 DSM Project

1996 Countdown On Spanner

1997 Leather Archives and Museum

1998 David Weinbaum Foundation

1999 NCSF (National Coalition for Sexual Freedom)

2000 Leather Leadership Conference

2001 Leather Archives and Museum

2002 NCSF (National Coalition for Sexual Freedom)

2003 South Of MArket Bare Chest Calendar

2004 Brother Help Thyself

2005 NCSF (National Coalition for Sexual Freedom)

2006 Leather Archives and Museum

2007 CLAW (Cleveland Leather Awareness Weekend)

2008 Folsom Street Events

2009 Folsom Europe

2010 NCSF (National Coalition for Sexual Freedom)

2011 Leather Archives and Museum

2012 Cleveland Leather Annual Weekend (CLAW) and Folsom Street Events (Tie)

2013 NGLTF (National Gay and Lesbian Task Force)

2014 Leather Heart Foundation

NON PROFIT ORGANIZATION OF THE YEAR

(Large and Small Non Profit merged)

2015 Folsom Street Events

2016 IMsL Foundation

SMALL NON PROFIT ORGANIZATION OF THE YEAR

2006 KC Leather University

2007 12 Days of Christmas by Hooker and Boys

2008 LIFE (Leather Institute for Education)

2009 Alameda County Leather Corps

2010 Sharon St. Cyr Fund

2011 AIDS Action Baltimore

2012 Mr. Friendly

2013 San Francisco Leathermen's Discussion Group

2014 Sharon St. Cyr Fund

LARGE EVENT OF THE YEAR

1993 Pride Night by Excelsior MC, GMS/MA, LSM, NLA: Metro New York and The Eulenspiegel Society

1994 Living In Leather VIII

1995 International SM/Leather/Fetish Celebration New York

1996 25th Anniversary by Motor Sport Amsterdam

1997 25th Anniversary, The Eulenspiegel Society

1998 Black Rose X by Black Rose

1999 Thunder in the Mountains by Thunder Mountain Leather

2000 Dungeon 401 by Leather University

2001 Mid Atlantic Leather by Centaur Motorcycle Club

2002 Ms World Leather

2003 Inferno XXXI by Chicago Hellfire Club

2004 American Brotherhood Weekend

2005 South Plains Leather Fest

2006 CLAW (Cleveland Leather Awareness Weekend)

2007 International Mr. Leather

2008 Leather Leadership Conference XI

2009 International Ms Leather

2010 International Leather Sir, Leatherboy and Community Bootblack

2011 Spearhead's 40th Anniversary Ball

2012 International Mr. Leather

2013 International Ms Leather

2014 2014 Philadelphia Leather Leadership Conference

2015 Leather Leadership Conference

2016 Mid Atlantic Leather Weekend and Toronto Leather Pride (Tie)

SMALL EVENT OF THE YEAR

2000 Shave da Bear by Menamore LLC

2001 Beyond Vanilla by NLA: Dallas

2002 Boot Camp XII by The 15 Association

2003 CLAW (Cleveland Leather Annual Weekend)

2004 12 Days of Christmas by Hooker and Boys

2005 Together In Leather

2006 Black Beat 2005

2007 10th Anniversary by Leathermen's Discussion Group

2008 12 Days of Christmas by Hooker and Boys

2009 Leather Levi Weekend

2010 Leather Masked Ball

2011 Tribal Fire

2012 Keystone boys of Leather

2013 Leather History Conference

2014 DESIRE Leather Women Unleashed

2015 Mr. and Ms SA Leather 2015 Contest

2016 Mr. Michigan Leather Weekend

BUSINESS OF THE YEAR

1991 Stud Works

1992 Mr. S Leather

1993 Bill "The Hun" Schmeling

1994 Mr. S Leather Co.

1995 The Cuff

1996 Gauntlet, Inc.

1997 Leather Rack, DC

1998 Play House Studios and Gallery

1999 International Mr. Leather

2000 Cell Block and A Sanctuary of A Dark Angel (Tie)

2001 The Cuff Complex

2002 Northbound Leather

2003 Stompers Boots

2004 Cell Block

2005 North Bound Leather

2006 Fetish Auctioneer

2007 Eagle LA Bar

2008 recon.com

2009 Leather Werks

2010 Black Eagle Toronto

2011 Leather Werks

2012 Dallas Eagle

2013 Bike Stop

2014 Black Eagle Toronto

2015 Touche'

2016 Twin Cities Leather & Latte

BUSINESS PERSON OF THE YEAR

1990 Tony DeBlase

1991 Lee Willis

1992 R.J. Chaffin

1993 Kevin Drewery

1994 Scott Rodriguez

1995 Hilton Flax

1996 Jim McGlade and Chuck Renslow (Tie)

1997 Audrey Joseph

1998 Philip Turner

1999 Jeanette Heartwood

2000 Sarah Jones

2001 Philip Turner

2002 Bob Maddox

2003 Bob Brunson and Bob DeJardine (Tie)

2004 Tori Bowen

2005 Carlos Larranaga and Roger Hickey (Tie)

2006 Craig Heslop

2007 Chuck Renslow

2008 Michael Thorn

2009 Oswin Struik

2010 Charlie Matula

2011 Dave Carranza

2012 OB - O Whips

2013 Ken Hedrick

2014 Scott Torvea

2015 Joyce Berger

2016 Enza Silano

COUPLE OF THE YEAR AWARD

1998 Jill Carter, Queen Cougar and Viola Johnson

1999 Pat Langlois and pat baillie

2000 Scott Reikofski and Ryan Goldner

2001 Scott and Christina Parker

2002 Jo and Annie Romano-Blas

2003 David Kloss and Remi Collette

2004 George Hester and Danny Alford

2005 Al Santora and Randie Smith

2006 Master Guardian and slave sugar

2007 Dean Ogren and John Prather, and Mike Zuhl and Matt Vertz (tie)

2008 Jay Hemphill and Michael Holeman

2009 James “Tug” Taylor and Brian Kuerze

2010 Sir Top and slave bonnie

2011 Master Olivier Pratt and pup Sparky

2012 Sir Alan Penrod and Bryson “Pup  Nitro” Hankinson

2013 Jeffrey Payne and David Roy

2014 McG and boy digger

2015 Leo Iriarte and Esteban Bartolo, and Master Michael and slave angie (Tie)

2016 Lee and Buz Norwood

INTERNATIONAL AWARD

1992 George Whiting, Canada

1993 Andy Anderson, Canada

1994 Don Bastian, Canada

1995 Henri ten Have, The Netherlands

1996 Don Bastian and Mary Dante, Canada (Tie)

1997 George Cameron, Canada

1998 Jacques Happe, The Netherlands

1999 Alex Hehr, Australia

2000 Herve Bernard, France

2001 Howard Hao, Canada

2002 Benio Takara, Japan

2003 Stefan Mueller, Germany

2004 John Pendal, England

2005 Tania Oudemans, The Netherlands

2006 Daniel Ruester, Germany

2007 Bo Ladashevska, Canada

2008 Deborah Hyde, United Kingdom

2009 Juergen Rentzel, Germany

2010 Alexander Henryk Wisniowski, Canada

2011 Jaco Lourens, South Africa

2012 Eric Guttierez, Annely, France

2013 David Hessey, South Africa

2014 (None)

2015 Herman Groenewald, South Africa

2016 Kevin Murphy - Ireland

CANADIAN AWARD

1993 Bill "Northwind" Houghton

1994 Trevor Jacques

1995 Syd Creighton

1996 Paris Elizabeth Sea

1997 Trevor Jacques

1998 George Cameron and jay wagner (Tie)

1999 George Whiting

2000 Dean Ross

2001 Ian Turner

2002 John Purdie

2003 Gloria McIsaac

2004 Douglas Connors

2005 Paul Ciantar

2006 Jayne Schmid

2007 Dan Falkenham

2008 Brandon Matheson

2009 Jack Pearce

2010 Greg "McG" McDowell

2011 Master Tony Palazzo

2012 Master Chuck’s boy iain

2013 Jake English

2014 Michael Tattersall

2015 Pup Figaro

2016 Andrea Zanin

FLORIDA REGIONAL AWARD

2003 Marilyn Zerquera

2004 Karen McGee

2005 Bruce Ross

2006 Ray Castro

2007 Gwen Hardy

2008 BJ Arnold

2009 Woodie Barnes

2010 Miss Rae

2011 Matt Wolf

2012 Daddy Jeffrey McWhirter

2013 Ian Wytchwolf

2014 Jack Garcia

2015 Tyesha Best

2016 Master Bruce M. Ross

GREAT LAKES REGIONAL AWARD

2009 slave garrett

2010 Don Leach

2011 David Watt

2012 Sir Bear Abbott

2013 Tina MacKay

2014 Calvin Pohler

2015 Jeff Gruenberger

2016 Marta

MID ATLANTIC REGIONAL AWARD

1997 Suzette Dyanick and Joe Morris (Tie)

1998 Jack McGeorge

1999 Max Steiner

2000 Jonathan Krall and Jack McGeorge (Tie)

2001 Bob Guenther

2002 Derick Rojas

2003 Rik Newton-Treadawy

2004 Timmy Snider

2005 Jim Raymond

2006 Mary Elizabeth Boyd

2007 Master Taino

2008 Paul E. Treadway III

2009 Rik Newton-Treadway

2010 Sir Andy Liu

2011 Brandon Riley

2012 Justin B. Terry-Smith

2013 Tim Brough

2014 Patrick Grady

2015 Todd White

2016 Toni Solenne

MIDWEST REGIONAL AWARD

1992 Thom Dombkowski

1993 Bryan Smith

1994 Ed Tobin

1995 Woody Bebout

1996 Jan Hall

1997 C. Hanes

1998 R.J. Chaffin

1999 Athena Lyons

2000 Dean Ogren

2001 Richard "Patti" Brown

2002 Bill Snook and Bill Stadt (Tie)

2003 Larry Manion

2004 Thom Dombkowski

2005 Mark Bozif

2006 Jon Krongaard

2007 Master Z Chicago

2008 Daddy Dennis McMahon

2009 Phil Nickerson

2010 Karen "Ultra Domme"

2011 Charlie Schoenherr

2012 Jeff Plunk

2013 Aaron M. Laxton

2014 Jeremy Morris

2015 Janet Ryan

2016 Andrew Bertke

NEW ENGLAND REGIONAL AWARD

2003 Dan Oleson

2004 Rich "RTB" Trevino

2005 Jim "Tug" Taylor

2006 Vivienne Kramer

2007 Scott Erickson

2008 Aaron Lenburg

2009 Joe Barlow

2010 Tim Starkey

2011 Danny Winters

2012 Princess Kali

2013 Richard Conley

2014 Steve DuPont

2015 (Merged into Northeast)

NORTHEAST REGIONAL AWARD

1992 Peri Jude Radecic

1993 Barry Douglas

1994 Alan Chiras

1995 David Weinbaum

1996 Lolita

1997 Michael Horowitz

1998 Susan Wright

1999 John Weis

2000 Laura Goodwin and Lolita Wolf (Tie)

2001 Cain Berlinger

2002 Michael Marino

2003 Connie Cox

2004 Bob Forbes

2005 Robert Napolitano

2006 Blackkat

2007 Connie Cox and Robert Valin (Tie)

2008 Lady Sabrina

2009 Ira C. Smith

2010 Cheryl Stewart

2011 Bruce-Michael Gelbert

2012 Daddy Sal Susino

2013 CB Kirby

2014 Rod McCoy (aka Onyx Rod)

2015 slave david stein

2016 Remi Graber

NORTHERN CALIFORNIA REGIONAL AWARD

1992 John Siracusa

1997 Daniel Sonnenfeld

1998 Peter Fiske

1999 Dan Hughes

2000 Gary Virginia

2001 Werner Tillinger

2003 Lenny Broberg

2004 Sandy "Mama" Reinhardt

2005 Fetish Diva Midori

2006 Darryl Flick

2007 Dodger Allen

2008 David Morgan

2009 Demetri Moshoyannis

2010 Dr. Jack Fritscher

2011 Roger Hunt and Lance Holman (Tie)

2012 boy Tyler Fong

2013 Patrick Mulcahey

2014 Thib Guicherd-Callin

NOR CAL NORTHWEST REGIONAL AWARD

2015 Daddy Ray Tilton

2016 Race Bannon

NORTHWEST REGIONAL AWARD

1991 George Nelson

1995 Andy Mangels

1997 Scott Rodriguez

1998 Spencer Bergstedt

1999 Lynne Pierce

2000 Jeff Henness

2001 Scott Rodriguez

2002 Jack Darnell

2003 Billy Lane

2004 Bill "The HUN" Schmeling

2005 Andy Mangels

2006 Jim Drew

2007 Cheryl Spector

2008 Gene Romaine

2009 Axel

2010 Lamalani Siverts

2011 Andy Mangels

2012 Brent Seeley

2013 Tobin Britton

2014 Sarha Shaubach

ROCKY MOUNTAIN REGIONAL AWARD

1992 Dino Rosie

1993 Pat Sanchez

1994 Joe Potter

1995 David Hoffenbacker

1996 Greg Lowe

1997 David WW Walker

1998 Leslie Anderson

1999 Greg Lowe

2000 Leslie Anderson and Rich Dockter (Tie)

2001 Ted Lassen

2002 Phyllis Darcy

2003 Bob DeJardine and Jon Langoni (Tie)

2004 Rich Dockter

2005 Stephen Bloom

2006 Lori Ellison

2007 Jon Langoni

2008 Justin Tanis

2009 Lauren Ide and Linda “Bootpig” Hall (Tie)

2010 Stan Alexander

2011 Leigha Fleming

2012 Dan Fabrici

2013 Kenneth Anthony

2014 Master Bert Cutler

2015 Brent Heinze

2016 Sarah Humble

SOUTH CENTRAL REGIONAL AWARD

1992 Philip Rubin

1993 Chuck Higgins

1994 Boots Adams

1995 Jamie Esposito

1996 Dean Walradt

1997 J.D. Buchert

1998 Michelle Buckle

1999 Lynda B/Ms Twisted

2000 Mark Frazier

2001 George Hester

2002 Terrell Brown

2003 Danny LeCompte

2004 Mark Frazier

2005 Dan Azevedo

2006 Dr. Alan Bowers

2007 George Hester

2008 Olivier Pratt

2009 Mark Frazier

2010 Randal Kinnear

2011 Dan Perry

2012 Master Jim

2013 Rene Cantu

2014 Hector Vallejo

2015 Tony Mayes

2016 slave boo and Randal Kinnear (Tie)

SOUTHEAST REGIONAL AWARD

1991 Bill Costomiris and Jay Evans (Tie)

1992 M.P. Breslin

1993 Janet Blevins

1994 Jose Alberto Ucles

1995 Frank Nowicki

1996 Bill Costomiris and Jack Stice (Tie)

1997 Darryl Flick

1998 Tom Stice

1999 Victoria Gayton

2000 David Armstrong

2001 Paula Smith

2002 Chris Zimmerman

2003 Lloyd "Russ" Russell

2004 Ami "gypsie" Offenbacher

2005 Scott P.

2006 Catherine Gross

2007 Dexter Edmond

2008 Chris Johnson

2009 Donald Palmore

2010 Archer

2011 Thomas Smith

2012 Ms Suzan

2013 Insatiable

2014 Gabriel Majors

2015 Alan Penrod

2016 Jennifer Jennifer Deese

SOUTHERN CALIFORNIA REGIONAL AWARD

1991 Race Bannon

1993 Race Bannon

1994 Guy Baldwin

2002 George Wong

2003 Richard Chatterton

2004 Stephen Blackwell

2005 Graylin Thornton

2006 Scott Bloom

2007 George Wong

2008 Dr. Lawrence Burden

2009 Rev. Dr. Robert Shore-Goss

2010 Jeff Hyde

2011 Richard Denton

2012 Tom Pardoe

2013 Loren Berthelsen

2014 Alan Stroik

2015 Russ Mortenson Boyd

2016 Tina "Sarge" Maravilla

COMMUNITY CHOICE (MAN)

1992 Clive Platman

1993 Woody Bebout and Joseph Bean (Tie)

1994 Lenny Broberg

1995 Mark Frazier

1996 Frank Nowicki

1997 Jack Stice and David WW Walker (Tie)

1998 Tom Stice

1999 bob jacobs-harris

2000 Ryan Goldner

2001 Tony DeBlase

2002 Mike Zuhl

2003 Tom Stice

2004 John Pendal

2005 Skip Chasey

2006 Blackkat, Dale Rush and Robert Davis (Tie)

2007 Joee Arteaga

2008 Robert “Dr. Bob” Rubel

2009 John Baku

2010 John D. Weal

2011 Kevin aka The Stern Hand

2012 Brue

2013 Jeffrey Payne

2014 Bob Miller

2015 Jack Pearce

2016 Woodie Barnes McWhirter

COMMUNITY CHOICE (WOMAN)

1991 Susie Shepherd

1992 Ruth Marks

1993 Kay Hallanger

1994 K.T. Chase

1995 Sallee Mallard Huber and Amy Marie Meek (Tie)

1996 Cindy Bookout

1997 Sarah Humble

1998 Jill Carter

1999 Pat Langlois

2000 Queen Cougar

2001 Paula Smith

2002 Jo Romano-Blas

2003 Annie Romano-Blas

2004 sheryl dee

2005 Goddess Lakshimi

2006 Mistress Cyan

2007 Lady Justice

2008 serafina

2009 Slave Tami

2010 Miss Rae

2011 Nancy Irwin

2012 Miss Tammy and Triskelan (Tie)

2013 Victoria Windsor

2014 Boi Blu

2015 Patty

2016 Master Talon Sharpe

LOCAL COMMUNITY SERVICE AWARD

1995 Philip Turner

1996 Aubrey Hart Sparks

1997 Wes Randall

1998 Billy Lane

1999 Allena Gobasch

2000 None Presented

----------

 

About Author